|

Hooikoortstip: kappen met die pollen

Het hooikoorts seizoen is weer vrolijk begonnen. Je hebt meer last van je andere allergieën, je keel doet pijn, je ogen zijn branderig en de zakdoeken zijn niet aan te slepen. Verder ben je te moe om uit bed te komen en tel je de dagen tot de herfst.

Hooikoorts komt voor bij 20% van alle Nederlanders en is een gemene allergie die als je die niet serieus neemt kan uitmonden in astma. Hooikoorts gaat vaak samen met voedselallergie.

Allergie-arm tuinieren

Naaldbomen of coniferen( behalve Cupressus, Jeneverbes, kerstboom en  Thuja, geven weinig problemen. Maar ze kunnen wel contactdermatitis veroorzaken.
Let wel op voordat je begint met het kappen van bomen dat je misschien wel een kap/omgevingsvergunning nodig kan hebben. En het feit dat de bomen allergische reacties veroorzaken is geen geldige reden om te mogen kappen!
hooikoorts header kappen me Hooikoortstip: kappen met die pollen

Je hebt geen kapvergunning nodig als:

De boom die je wilt kappen een stamdoorsnede heeft van minder dan 15 cm (gemeten op 130 cm hoogte) of op een perceel staat dat kleiner is dan 300 m2 en waarbij de boom niet ouder is dan 50 jaar. Meer informatie kan je vinden op het omgevingsloket van het ministerie van infrastructuur en Milieu

Heb je ook hooikoorts? Mail me jouw tip, hoe klein ook! Fleur@airmagazine.nl

Alle nieuwtjes, blogs, winacties en tips altijd als eerste in je mailbox? Schrijf je dan in voor onze airmagazine nieuwsbrief.

Aanbevolen artikelen:

Gepost door Mick in april 5 2012. In de categorie Featured, Hooikoortstips, Living, outdoors. Je kan je abonneren op reactie op dit artikel via RSS 2.0. Of reageer op dit artikel

Laat een reactie achter

 

Poll

Sorry, there are no polls available at the moment.

Recente reacties

  • Brigitta de k.: super spannend! hij is zo mooi!!
  • Lisette aka Liszha: En natuurlijk kan je swappen via het allereerste nederlandse swapblog!...
  • willemijn: Wat een super actie zeg! Wat zou ik graag willen winnen! echt een plaatje!
  • Bianca: Ik ben allergisch voor oa berkenpollen, graspollen en weidebloemen. Ik kreeg als kind van...
  • Brigitta de k.: hij is echt gaaf!
  • Brigitta de k.: ben gek op Quoins!! en The Royal Crown van Quoins is gewoon super kick!
  • Regina: Wat een gave actie. Echt super mooi de Royal Crown van Quoins!